תפריט ראשי

ספר של מכון מיתווים: "ישראל והאביב הערבי: הזדמנויות בשינוי", בעריכת ד"ר נמרוד גורן וג'ניה יודקביץ', לקריאת הספר לחצו כאן

 
ישראל והאביב הערבי: הזדמנויות בשינוי
בעריכת ד"ר נמרוד גורן וג'ניה יודקביץ'

ספר בהוצאת
מיתווים - המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית
בשיתוף עם קרן פרידריך אברט

ישראל והאביב הערבי: הזדמנויות בשינוי בעריכת ד"ר נמרוד גורן וג'ניה יודקביץ' מבוסס על ההנחה שההתפתחויות האחרונות במזרח התיכון מביאות עמן הזדמנויות חשובות למדיניות-החוץ האזורית של ישראל ולפיתוח קשרים עם מדינות ערב והאסלאם, ושקובעי המדיניות בישראל צריכים לזהות הזדמנויות אלו ולפעול כדי לממשן. הנחה זאת עמדה בבסיס פרויקט "הזדמנויות בשינוי" של מיתווים – המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית, בשיתוף קרן פרידריך אברט.

ישראל והאביב הערבי: הזדמנויות בשינוי כולל סדרת מאמרים שכתבו חברי צוות הפרויקט, מומחים מתחומי המזרח התיכון, היחסים הבינלאומיים, התקשורת, החברה האזרחית והמדינאות. המאמרים שונים באופים, ומשלבים ניתוח מדיניות עם ממצאים מחקריים. הם מספקים מבט רחב על האפשרויות לישראל באביב הערבי, ומציגים מיתווים מדיניים קונקרטיים לשם הוצאתן אל הפועל.

מחברי המאמרים בספר הם: ד"ר נמרוד גורן, ד"ר רונן זיידל, ד"ר עידו זלקוביץ', ליאור להרס, פרופ' משה מעוז, קסניה סבטלובה, כמאל עלי-חסאן, ד"ר אהוד ערן, פרופ' אלי פודה, יעל פתיר, וג'ידא רינאוי-זועבי,

מקבלי ההחלטות בישראל יכולים לנצל את התובנות וההמלצות שבישראל והאביב הערבי: הזדמנויות בשינוי על מנת לחולל שינוי של ממש במדיניות הישראלית המסורתית כלפי המזרח התיכון, ולעבור ממדיניות של מגננה למדיניות של יוזמה, ממדיניות של בידוד למדיניות של השתלבות, וממדיניות של סכסוך למדיניות של שלום.

להורדת עותק חינם מספר לחץ/י כאן (להורדת עותק באנגליתלחץ/י כאן).
 
site by brandor