מכון מיתווים חתם על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם מכון Trends מאיחוד האמירויות

אוקטובר 2020

מיתווים – המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית ומכון Trends Research & Advisory מאיחוד האמירויות חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה, במסגרתו יקדמו עשייה מחקרית ומדינית משותפת בתחומי מדיניות-חוץ והמזרח התיכון. החתימה על מזכר ההבנות באה בעקבות "הסכמי אברהם" שלדברי המכון האמירתי "פתחו חלון הזדמנויות למזרח תיכון חדש". מזכר ההבנות מפרט שורה של תחומים בהם יוכלו המכונים לשתף פעולה, ובהם מחקר ופרסומים, חילופי מומחים וידע, עריכת כנסים ואירועים, וקשר עם התקשורת בשתי המדינות.

ד"ר מחמד עבדאללה אל-עלי, ראש מכון Trends, אמר כי "מזכר ההבנות מגדיר מסגרת לשיתוף פעולה עתידי בין שני מכוני מחקר ומדיניות חזקים, לצורך העצמת עתיד המזרח התיכון. הנורמליזציה ביחסי ישראל-ערב מאפשרת לקדם יחסי ידידות נוספים, במטרה לכונן שלום בר-קיימא, יציבות, ביטחון ושגשוג במזרח התיכון. אנו מחויבים למלא את חלקנו בבניית גשרים בין מדינות, באמצעות מחקר וחדשנות."

לדברי ד"ר נמרוד גורן, ראש מכון מיתווים, "מזכר ההבנות יאפשר למומחים מישראל ואיחוד האמירויות לייצר ידע ולגבש המלצות שיתמכו בפיתוח היחסים בין שתי המדינות, לנתח במשותף התפתחויות אזוריות ולזהות הזדמנויות, ולבחון דרכים למנף את היחסים החדשים לקידום שלום באזור, כולל בין ישראל לפלסטינים. שיתוף פעולה בין מכוני מחקר ומדיניות יכול להיות בעל ערך מהותי למימוש פוטנציאל היחסים עם מדינות האזור."

מיתווים – המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית הוא מכון למחקר ומדיניות שהוקם בשנת 2011 במטרה לשפר את מדיניות-החוץ של ישראל, להגביר את השייכות האזורית של ישראל במזרח התיכון, אירופה ואגן הים התיכון, ולקדם שלום ישראלי-פלסטיני.

 Trends Research & Advisory הוא מכון מחקר שהוקם באבו דאבי בשנת 2014, במטרה לסייע למקבלי החלטות להבין טוב יותר את אתגרי העתיד. המכון מתמחה בתחומים בינלאומיים, פוליטיים וחברתיים, עם דגש על המזרח התיכון והמפרץ.

ניוזלטרצרו קשרתמיכה במכון